Biżuteria ślubna – jak wybrać tą idealną?

Biżuteria ślubna – jak wybrać tą idealną?

Jak wybrać biżuterię ślubną, którą pokochasz i będzie odzwierciedlać Twoją osobowość?

Wybrałaś właśnie Swoją suknię marzeń, jest cudowna, taka, o której zawsze śniłaś. Wyglądasz w niej bajecznie, ale mimo wszystko czujesz, że czegoś brakuje…

Tą przysłowiową „wisienką na torcie” są odpowiednie dobrane dodatki, a biżuteria ślubna jest ich najważniejszym elementem. To dzięki niej podkreślisz swoją stylizację oraz dodasz odrobinę blasku i uroku. Oczywiście musisz pamiętać, że nie każda biżuteria będzie pasować do Twojej sukni ślubnej. Poradnik jaki dla Ciebie przygotowałam pomoże Ci określić, która biżuteria będzie podkreślać całość Twojej stylizacji, a której lepiej unikać.

Kolor Twojej sukni ślubnej

Panuje przekonanie, że do czystej bieli pasuje jedynie srebro, do „złamanej bieli” oraz koloru ivory najlepiej sprawdzi się złoto.  Sama do końca nie wiem skąd wzięło się to tak bardzo ograniczające przekonanie, przecież złoto idealnie może podkreślić czystą biel, a srebro podkreśli „śmietankę”. Nie zapominajmy również o innych kolorach biżuterii jak na przykład wyróżniający się kolor miedziany, podkreślający suknie w odcieniu brzoskwiniowym.

Nie patrz jedynie na kolor sukni, ale zwróć uwagę na typ Twojej urody, na kolor Twoich butów, na kolor szminki jaki będziesz mieć oraz na wystrój Twojej sali weselnej i dopiero pod tą całość dobierz biżuterię ślubną

Trzymaj się stylu

Delikatna, zwiewna, lekka suknia w stylu boho  i mieniąca się z kryształami Svarowskiego biżuteria ślubna… Przyznasz mi rację, że są to dwa różne style, które zupełnie do siebie nie pasują. Do takiej kreacji bardzo dobrze sprawdzą się delikatne kolczyki oraz wiązana opaska z subtelnymi perłami albo gałązka ślubna. Natomiast do sukni w stylu glamour pasować będzie mieniąca się, pełna blasku z kryształami biżuteria.  Konsekwencja w trzymaniu się wybranego stylu sprawi, że w dniu ślubu będziesz wyglądać pięknie i wyjątkowo.

Dekolt ma znaczenie

Mogłoby się wydawać, że dekolt w doborze biżuterii ślubnej ma drugorzędne znaczenie, a jednak to właśnie on w głównej mierze określa jaki rodzaj akcesoriów dobrać. Przygotowałam dla Ciebie poniżej krótką ściągę opisującą – do jakiego dekoltu jaką biżuterię dobrać.

Oczywiście nie są to sztywne reguły i zawsze są pewne wyjątki zależne od zdobień w sukni ślubnej. Jeśli Twoja suknia ma dekolt w literkę „V”, ale jest też bardzo mocno zdobiona kryształami to wówczas lepiej będzie zastosować tylko krótkie kolczyki, aby Twój styl nie był za bardzo przesadzony.

Biżuteria ślubna – kiedy ją kupić?

Jak już wcześniej wspominałam biżuteria ślubna jest dopełnieniem całości Twojego stylu, dlatego najlepiej ją zamówić na dwa/trzy miesiące przed ślubem. Będziesz wówczas już wiedziała jak będzie wyglądać Twoja suknia ślubna oraz w jakim stylu będzie całe wesele. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamówienie biżuterii tam gdzie kupiłaś suknię ślubną ponieważ stylistka będzie już dokładnie znała Twoje potrzeby oraz dokładnie określi jaka biżuteria będzie pasować do wybranej sukni.

„Każda kobieta ma w sobie blask i urok, który trzeba tylko delikatnie podkreślić” – Agata Radwańska

Na koniec musisz pamiętać, że biżuteria ma być tylko dodatkiem, a Twoja suknia ślubna ma być głównym elementem Twojego wizerunku. Nie pozwól, aby biżuteria ślubna grała główną rolę w Twojej stylizacji.

Blue Crystal

TAGI:

Agata Radwańska

Stylistka Mody Ślubnej

Jestem kreatorką wizerunku ślubnego. Od najmłodszych lat pasjonuję się modą, projektowaniem oraz tworzeniem stylizacji. Do tej pory zdobyłam kilkukrotnie tytuł Miss w konkursach piękności, przygotowywałam kandydatki do wyborów Miss, które później uczestniczyły w konkursach międzynarodowych. W 2015 roku zaprojektowałam suknie wieczorowe, a następnie zaprezentowałam je na moim autorskim pokazie. Od ponad 3 lat zajmuje się kreowaniem wizerunku ślubnego pomagając przyszłym Pannom Młodym wybrać ich kreację marzeń oraz stworzyć wyjątkową stylizację ślubną. Obecnie jestem właścicielką salonu sukien ślubnych Blue Crystal.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sorry, no post found!
.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 200px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://bluecrystal.pl/wp-content/uploads/2018/07/248591-P3U1VZ-222.jpg); }